sobota, 14 marca 2015

Dobre ksiązki podróżnicze i nie tylko: Seria 'Naokoło Świata"

Seria 'Naokoło Świata" - Iskry (1956-1994) i seria 'Dookoła Świata' Muza (1995-1998)

 

Książki podróżnicze to kolejna moja pasja. Napisałam już o dwóch książkach pana Koperskiego w poście z 1 marca 2015, ale jako człowiek zorganizowany i systematyczny swoją lekturę podróżniczą rozpoczęłam od serii książek 'Naokoło Świata' , wydawanych w latach 1956-1994 przez Iskry, a następnie kontynuowanych w latach 1995-1998 przez  Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza SA.  w serii zwanej 'Dokoła Świata'. Książki łatwo są widoczne w bibliotekach, bo z daleka widać piękne białe grzbiety. 
Seria ta to gwarancja dobrej lektury. Wciąż czytana, wciąż lubiana. 
Na zdjęciu powyżej widzimy panią Krystynę Goldbergową, twórczynię serii.

W ramach tej serii w latach 2013-2014, które na blogu podsumowuję, przeczytałam 45 książek. Jest to zaledwie mały wycinek całej serii, ale nie sposób przeczytać wszystkiego. 
W następnych dniach zamieszczę podsumowanie według mojej oceny. Proszę o cierpliwość. Na razie zapraszam do wpisywania się. Może macie ulubionego autora? Może znacie te książki? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za komentarze i odzew. Zawsze je czytam i w miarę możliwości staram się na nie odpowiadać. Pozwalam na umieszczanie komentarzy anonimowych, ale proszę o podpisywanie się. Jeśli jesteś blogerem, którego nie znam, a chciałbyś, żeby zajrzała na Twój blog, to daj link.
Usuwam komentarze rasistowskie i obraźliwe. To mój blog, więc nie widzę powodu, żebym miała znosić kalumnie na swój temat.
Jednakże zdarzało się, że blogger sam wrzucał całkiem sensowne komentarze do spamu. Nie zawsze zaglądam tam, więc wtedy napisz, to opublikuję.