środa, 15 lipca 2015

Mariusz Szczygieł 'Kaprysik. Damskie historie'

Znalezione obrazy dla zapytania kaprysik. damskie historie Obiecałam Wam wczoraj jeszcze jedną książkę pana Szczygła i jest. Lektura krótka, bo liczy 191 stron. Ale bardzo ciekawa. To historie kobiet.  Na swojej stronie (http://www.mariuszszczygiel.com.pl/585,kaprysik) autor mówi, że są o 'kobiecym niespełnieniu i 'tajemniczym niedosycie'. 
I tak chyba jest. 
Książka z roku 2010, wydana przez wydawnictwo Agora  S.A.
Oto moja krótka opinia: 
Słyszałam, że Mariusz Szczygieł jest świetnym reportażystą. Postanowiłam to sprawdzić,ale i zacząć od książki innej, niż jego czołowe dzieło. Znalazłam 'Kaprysik'. Książeczka mała, ale pełna treści. Taka kwintesencja kobiecości. Reportaże dały mi do myślenia i rozbawiły. Styl autora jest niewidoczny, głos oddaje bohaterkom i bohaterom.
Polecam. 
8 gwiazdek

1 komentarz:

  1. Ja mam właśnie w domu reportaże Szczygła i to od nich chcę zacząć swoją przygodę z tym autorem.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za komentarze i odzew. Zawsze je czytam i w miarę możliwości staram się na nie odpowiadać. Pozwalam na umieszczanie komentarzy anonimowych, ale proszę o podpisywanie się. Jeśli jesteś blogerem, którego nie znam, a chciałbyś, żeby zajrzała na Twój blog, to daj link.
Usuwam komentarze rasistowskie i obraźliwe. To mój blog, więc nie widzę powodu, żebym miała znosić kalumnie na swój temat.
Jednakże zdarzało się, że blogger sam wrzucał całkiem sensowne komentarze do spamu. Nie zawsze zaglądam tam, więc wtedy napisz, to opublikuję.