środa, 2 września 2015

Anna B. Kann 'Powrót do Barcelony' - o rozstaniu w rytmach flamenco i fado.

Okładka książki Powrót do BarcelonyRECENZJA PREMIEROWA
'Powrót do Barcelony' to kolejna 'świeżynka' wydawnictwa Pascal, wydana 12 sierpnia 2015 roku.
Jest to druga część historii Ewy, czterdziestolatki z problemami małżeńskimi, która odnajduje siebie w tańcu flamenco, Barcelonie i przystojnym instruktorze. Tak przynajmniej wywnioskowałam z akcji, bo tej pierwszej części nie miałam okazji przeczytać. 
http://2.bp.blogspot.com/-CVBIgRcEZc8/U-KEdcMuMOI/AAAAAAAAQ68/3N6tWAiiXsg/s1600/anna-b-kann.jpg
Anna B. Kann
O autorce dowiedziałam się, iż jest dziennikarką, zaś prywatnie tancerką flamenco i fanką Barcelony.
Książka, o której piszę recenzję, skupia się Ewie i na jej siostrze Marii, ale i oddaje głos mężczyznom. Akcja zwalnia, emocje się wyciszają (nie wiem jak było w części pierwszej). Maria właśnie się zapoznała z interesującym mężczyzną, a Ewa - rozstała. Ale obie kobiety rozmyślają nad tym, po co wchodzić w związek. Czy żeby rekompensować brak w życiu? Teza jest jasna: aby zbudować szczęście z druga osobą, trzeba być szczęśliwym samym z sobą. To prawda. Ale to na marginesie.
Miłymi częściami opowieści są opisy przepięknej Lizbony, Barcelony, fado i flamenco. Nigdy nie byłam w Portugalii, ale dzięki tej książce dowiedziałam się ten kraj to nie tylko Fatima.
Wydaje mi się, że zakończenie zapowiada następną część, ale to tylko moje przypuszczenie.
Podsumowując, jest to miła książka o rozstaniach i powrotach i o tym, żeby pokochać samą siebie. A także o Lizbonie i Madrycie, muzyce i tańcu. 

5 gwiazdek

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Pascal
Pascal.pl

4 komentarze:

 1. O tak, Lizbona jest wspaniała!!!! Klimat, miasto, architektura, jedzenie! (PS, cóż za urocza okładka!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym kiedyś tam pojechać. W moich klimatach bardziej jest fado niż flamenco. Wiec opisy knajpek mogą służyć jako przewodnik i drogowskaz.

   Usuń
 2. Chcę przecztać:) I recenzja zachęca i okładka i nawet zdjęcie autorki:) Wygląda na bardzo życzliwą i serdeczną osobę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. I chyba taka jest ta książka. Życzliwa i serdeczna. To lekka lektura, zapowiadam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za komentarze i odzew. Zawsze je czytam i w miarę możliwości staram się na nie odpowiadać. Pozwalam na umieszczanie komentarzy anonimowych, ale proszę o podpisywanie się. Jeśli jesteś blogerem, którego nie znam, a chciałbyś, żeby zajrzała na Twój blog, to daj link.
Usuwam komentarze rasistowskie i obraźliwe. To mój blog, więc nie widzę powodu, żebym miała znosić kalumnie na swój temat.
Jednakże zdarzało się, że blogger sam wrzucał całkiem sensowne komentarze do spamu. Nie zawsze zaglądam tam, więc wtedy napisz, to opublikuję.