środa, 20 lipca 2016

Franck Goddio 'Tajemnica San Diego'

Okładka książki Tajemnica Okładka podobna do tej z serii Naokoło Świata, ale to Muza i kontynuacja serii Iskier, książka z serii Dookoła Świata. Wydana w 1998 roku. 
Moja opinia o książce:
Rzecz czyta się płynnie, szybko. Autor opisuje historię galeonu, oraz etapy wydobywania. Z mroków historii wydobywa się okrutna, ale zawsze aktualna prawda o ludziach: że ponad 300 ludzi zginęło przez niewiedzę dowódcy i jego pychę, pomimo że jego podwładni podpowiadali właściwe rozwiązania.
Czytałam, że badaczom towarzyszyła ekipa kamerzystów z National Geografic. Chciałabym obejrzeć ten film, bo już z opisów w książce wyłaniał się bajeczny obraz: rafy koralowe, egzotyczne stworzenia morskie i wrak. 
6 gwiazdek

PS. To już jest ostatnia z recenzji książek Naokoło Świata - jeszcze będzie podsumowanie. I dam Wam odpocząć od tej serii. 

2 komentarze:

  1. Uf! Myślałam, że nikt nie czeka, ale skoro czekasz, to napiszę podsumowanie.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za komentarze i odzew. Zawsze je czytam i w miarę możliwości staram się na nie odpowiadać. Pozwalam na umieszczanie komentarzy anonimowych, ale proszę o podpisywanie się. Jeśli jesteś blogerem, którego nie znam, a chciałbyś, żeby zajrzała na Twój blog, to daj link.
Usuwam komentarze rasistowskie i obraźliwe. To mój blog, więc nie widzę powodu, żebym miała znosić kalumnie na swój temat.
Jednakże zdarzało się, że blogger sam wrzucał całkiem sensowne komentarze do spamu. Nie zawsze zaglądam tam, więc wtedy napisz, to opublikuję.