piątek, 17 marca 2017

Film 'Gold' i książka pana Andrzeja Śliwy 'Ścigając marzenia' - wywiady


O książkach pana Andrzeja Śliwy pisałam w postach:
 Andrzej Śliwa 'Notatki geologa. Szmaragdy, złoto i...smak przygody'
 
Andrzej Śliwa 'Ścigając marzenia. W pogoni za złotem'  

Ponad rok temu przeprowadziłam też z autorem ciekawy wywiad. Oto on: 

 http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/2015/09/wywiad-z-andrzejem-sliwa-autorem.html:

Parę dni temu dostałam informację o dwóch ciekawych wywiadach, jakie zostały przeprowadzone z panem Śliwą w radiu i telewizji w związku z dzisiejszą premierą filmu 'Gold'. Sam film wydaje mi się bardzo interesujący. Zacytuję opis filmu z filmwebu:
'Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.'
                                               ( http://www.filmweb.pl/film/Gold-2016-740757)

Autor książki 'Ścigając marzenia' pan Śliwa wiele lat pracował w koncernach zajmujących się poszukiwaniem złota i sprawę, będącą tematem filmu zna i opisał ją w książce. Teraz w związku z premierą filmu polskie radio oraz Pytanie na śniadanie przeprowadziły z Nim bardzo ciekawe wywiady:

Wywiad dla Polskie Radio 24 (11.03.2017):
Wywiad dla TV2, Pytanie na Śniadanie (11.03.2017):

Bardzo Was zapraszam do obejrzenia i wysłuchania tych wywiadów. Są bardzo ciekawe. Można dowiedzieć się  czy w Polsce jest złoto, ile jest złota na świecie, ile przypada na głowę, jak się je wydobywa, kto na tym zarabia, no i co jest najważniejsze dla geologa przez wiele lat pracującego przy poszukiwaniach złota?! I jak tak naprawdę wyglądała sprawa tej firmy z filmu.

Ja osobiście uważam, że poza złotem, które każda kobieta kocha,  bardzo ciekawy jest sam rozmówca. To Polak, który osiągnął sukces zawodowy, a w czasie, gdy szczytem marzeń był wyjazd po tureckie swetry, pracował w międzynarodowym koncernie! A przy tym jest bardzo miłym człowiekiem, o czym się przekonałam. Z wywiadów, o których wam piszę w tym poście wywnioskowałam, że dla Niego prawdziwym skarbem było nie złoto, ale spotkania z ludźmi, oglądanie świata i profesjonalizm. To bardzo wiele. Bardzo podziwiam umysły ścisłe i ludzi z właściwą hierarchią wartości, dlatego bardzo kibicuję książkom pana Śliwy. 
Przypominam:
wywiady:

Wywiad dla Polskie Radio 24 (11.03.2017):
Wywiad dla TV2, Pytanie na Śniadanie (11.03.2017):

I książki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za komentarze i odzew. Zawsze je czytam i w miarę możliwości staram się na nie odpowiadać. Pozwalam na umieszczanie komentarzy anonimowych, ale proszę o podpisywanie się. Jeśli jesteś blogerem, którego nie znam, a chciałbyś, żeby zajrzała na Twój blog, to daj link.
Usuwam komentarze rasistowskie i obraźliwe. To mój blog, więc nie widzę powodu, żebym miała znosić kalumnie na swój temat.
Jednakże zdarzało się, że blogger sam wrzucał całkiem sensowne komentarze do spamu. Nie zawsze zaglądam tam, więc wtedy napisz, to opublikuję.