piątek, 17 marca 2017

Film 'Gold' i książka pana Andrzeja Śliwy 'Ścigając marzenia' - wywiady


O książkach pana Andrzeja Śliwy pisałam w postach:
 Andrzej Śliwa 'Notatki geologa. Szmaragdy, złoto i...smak przygody'
 
Andrzej Śliwa 'Ścigając marzenia. W pogoni za złotem'  

Ponad rok temu przeprowadziłam też z autorem ciekawy wywiad. Oto on: 

 http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/2015/09/wywiad-z-andrzejem-sliwa-autorem.html:

Parę dni temu dostałam informację o dwóch ciekawych wywiadach, jakie zostały przeprowadzone z panem Śliwą w radiu i telewizji w związku z dzisiejszą premierą filmu 'Gold'. Sam film wydaje mi się bardzo interesujący. Zacytuję opis filmu z filmwebu:
'Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.'
                                               ( http://www.filmweb.pl/film/Gold-2016-740757)

Autor książki 'Ścigając marzenia' pan Śliwa wiele lat pracował w koncernach zajmujących się poszukiwaniem złota i sprawę, będącą tematem filmu zna i opisał ją w książce. Teraz w związku z premierą filmu polskie radio oraz Pytanie na śniadanie przeprowadziły z Nim bardzo ciekawe wywiady:

Wywiad dla Polskie Radio 24 (11.03.2017):
Wywiad dla TV2, Pytanie na Śniadanie (11.03.2017):

Bardzo Was zapraszam do obejrzenia i wysłuchania tych wywiadów. Są bardzo ciekawe. Można dowiedzieć się  czy w Polsce jest złoto, ile jest złota na świecie, ile przypada na głowę, jak się je wydobywa, kto na tym zarabia, no i co jest najważniejsze dla geologa przez wiele lat pracującego przy poszukiwaniach złota?! I jak tak naprawdę wyglądała sprawa tej firmy z filmu.

Ja osobiście uważam, że poza złotem, które każda kobieta kocha,  bardzo ciekawy jest sam rozmówca. To Polak, który osiągnął sukces zawodowy, a w czasie, gdy szczytem marzeń był wyjazd po tureckie swetry, pracował w międzynarodowym koncernie! A przy tym jest bardzo miłym człowiekiem, o czym się przekonałam. Z wywiadów, o których wam piszę w tym poście wywnioskowałam, że dla Niego prawdziwym skarbem było nie złoto, ale spotkania z ludźmi, oglądanie świata i profesjonalizm. To bardzo wiele. Bardzo podziwiam umysły ścisłe i ludzi z właściwą hierarchią wartości, dlatego bardzo kibicuję książkom pana Śliwy. 
Przypominam:
wywiady:

Wywiad dla Polskie Radio 24 (11.03.2017):
Wywiad dla TV2, Pytanie na Śniadanie (11.03.2017):

I książki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: