sobota, 29 lipca 2017

Dlaczemu i gra karciana - 'Janken'

Dziś, choć miało być wczoraj, ale przez vistę i firefoxa, przez które musiałam formatować komputer jest dzisiaj, dziś prezentuję Wam ostatni przedmiot z paki od Dlaczemu, czyli grę karcianą pt. Janken. 
Oto jak grę opisuje samo wydawnictwo:
Stań do pojedynku na papier, kamień i nożyce! „Janken Pojedynek” to gra karciana, przeznaczona dla dwóch osób. Rozgrywka składa się z serii pojedynków, podczas których gracze starają się zdobyć najbardziej wartościowe karty przeciwnika. Pomysł bazuje na japońskiej zabawie z końca XIX wieku, znanej jako „Janken” (na świecie spopularyzowała się nazwa „Papier, Kamień, Nożyce”). Gra opiera się na zarządzaniu ręką, szacowaniu ręki przeciwnika, budowaniu stawki oraz blefie. Zestaw składa się z 2 identycznych talii (2x45kart), po jednej dla każdego z graczy. Czas pełnej rozgrywki nie przekracza 30 minut. Odbierz przeciwnikowi jego najcenniejsze karty i zakończ potyczkę jako zwycięzca. Weź udział w starciu w którym przewidywanie kolejnego ruchu jest równie ważne co blef i nieczyste zagrywki. 
                               ( http://dlaczemu.com/product/gra_janken)
Gra wygląda tak:
Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken
 A teraz zdjęcia moje, mniej ładne:


Grę wypróbowałam podczas spotkania rodzinnego. Ja mam taką wadę, że nie potrafię zrozumieć instrukcji, a w tej grze instrukcja jest rozbudowana. Ale bratowa sobie z nią poradziła i tak sobie graliśmy we trójkę z chrześniakiem. Muszę powiedzieć, że gra była ciekawa, szczególnie jeśli ktoś ceni sobie strategię w grze i lubi myśleć. Zaporą jest ta instrukcja, ale tylko dla mnie, bo bratowa rozgryzła ją w 15 minut. W każdym razie gra była na tyle zajmująca, że zaciekawiła chrześniaka, a to było moim celem. Ja tam pozostanę przy pasjansach i układaniu kostek na telefonie, ale grę oceniam dobrze. Zajęła nas na godzinę, a mama i syn bawili się świetnie układając strategię. 
Za grę dziękuję:
ps.Będzie jeszcze jeden post o Dlaczemu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Top Commentators Widget for Blogger Blogspot with Avatars

Ja na Instagramie

Zapraszam na moją stronę na facebooku:

Moje logo

Moje logo

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: