piątek, 7 lipca 2017

Wydawnictwa na wakacje, najpopularniejsze ebooki oraz książki o USA

Jak można przypuścić i wywnioskować, nie da się przeczytać wszystkich ciekawych nowości. Można próbować, ale po krótkim czasie człowiek się podda... Dziś pokażę kilka takich nowości na lato, których nie dam rady przeczytać. Uznałam, że warto, żebym o nich wspomniała. Ciekawi mnie, czy Was coś z tego zainteresowało? Może czytaliście już? A może polecacie mi którąś książkę?
Najpierw Marginesy:

Książka ma tytuł 'Nie opuszczaj mnie' i ukaże się 12 lipca. O książce wydawnictwo pisze tak:
Bohaterkami powieści Maxima Huerty "Nie opuszczaj mnie" są dwie samotne Hiszpanki w średnim wieku mieszkające w Paryżu. Żyją spokojnie i myślą, że w ich życiu nie wydarzy się już nic ciekawego. Tymczasem sporo zamieszania wywoła przybycie ich młodej rodaczki, która ucieka przed nieszczęśliwą miłością z Madrytu. To opowieść o samotności i emigracji, ale też i o tym, że przypadkowe spotkanie może dać powód do zmian.

Kolejna książka na lato z tego wydawnictwa ma tytuł 'Hotel nad zatoką":
 Oto zapowiedź wydawnictwa:
 'O sile rodzinnych więzów, które łączą bez względu na to, jak daleko chcieliby uciec od swoich najbliższych. Autorka opowiada o relacjach między siostrami, z których każda postanowiła pójść własną drogą, a ostatecznie wszystkie połączyło jedno miejsce – hotel, który od lat samotnie prowadzi ich matka. Każda z kobiet ma swoje tajemnice, które teraz będą musiały odkryć przed innymi'.
 Trzecia książka od Marginesów to kryminał:


'Jenny Rogneby to szwedzka autorka pochodząca z Etiopii. W Polsce ukazała się wcześniej jej pierwsza powieść, "Leona. Kości zostały rzucone", z niesztampową bohaterką, śledczą Leoną Lindberg, która ma skomplikowaną przeszłość, nie podporządkowuje się nakazom, a jednocześnie świetnie sprawdza się w najtrudniejszych przypadkach kryminalnych. Tym razem zajmuje się sprawą ataku terrorystycznego, do którego doszło przed budynkiem parlamentu w Sztokholmie. Zadania nie ułatwia to, że bohaterka boryka się z problemami osobistymi… '

Kolejna ciekawa propozycja na lato to powieść 'stara ale jara' od MG, bo tego autora miałam już okazję czytać. Pisał w czasach, gdy nie było telewizji, więc pisał tak, żeby czytając nie usnąć i żeby było ciekawie:


  Powieść ukaże się 19 lipca. Oto jej zapowiedź od wydawnictwa. Cytuję:

Opowieść o tym, jakiego spustoszenia może dokonać kłamstwo i jaką siłę ma prawdziwa miłość.
Przy śmierci lady Treverton obecna jest tylko jedna osoba – zaufana pokojówka, Sara Leeson. Lady Treverton poleca jej napisać pod dyktando list do swego męża, kapitana Trevertona, w którym wyznaje największą tajemnicę swego życia – tajemnicę, której nie ma odwagi wyjawić mu osobiście. Przed śmiercią wymusza jeszcze na Sarze przysięgę, że ta nie zniszczy listu ani nie zabierze go z sobą, jeśli opuści dom. Pokojówka postanawia ukryć list w niezamieszkałej części dworu, w szufladce stolika w Pokoju Mirtowym, a potem uciec, aby uniknąć niewygodnych pytań.

Piętnaście lat później w wiejskim kościółku odbywa się cichy ślub Rosamond Treverton, córki kapitana, oraz Leonarda Franklanda, niewidomego szlachcica. Ojciec Leonarda, który ma ambicje arystokratyczne, dowiaduje się od kapitana Trevertona, że Porthgenna Tower – starożytna siedziba rodu Trevertonów – jest na sprzedaż, i kupuje ją wraz z przyległościami. Tym samym dwór, w którym Rosamond spędziła dziecięce lata, przypada w udziale jej mężowi Wydawać by się mogło, że nic już nie zmąci szczęścia nowożeńców, a jednak wkrótce ich losy okrutnie się skomplikują.

Kolejna propozycja jest od Wydawnictwa Literackiego:

Okładka

Opowieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze,
o dziedzictwie, które nieświadomie w sobie nosimy,
o przemijaniu i przebaczeniu

Jest rok 1938. W Mirabilii pod Nowogródkiem mieszkają obok siebie Polacy, Białorusini, Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze, jest pisarz ikon, żydowski skryba, szeptucha i jurodiwy. I dwie siostry – Olga, która chce tylko przyzwoicie przeżyć swoje życie, oraz Joanka, marząca o tym, by zostać aktorką. Świat, który miał trwać wiecznie, nieoczekiwanie kończy się we wrześniu 1939 roku, gdy do Nowogródka wkraczają Rosjanie.

Kilkadziesiąt lat później, we współczesnej Warszawie, poznajemy Joasię, wnuczkę jednej z sióstr. Skończyła właśnie wydział aktorski i walczy o pracę w zawodzie. Śni jej się wielka kariera, a tymczasem nie zawsze stać ją na opłacenie czynszu. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję zagrania epizodu w filmie fabularnym. Wszystko jednak przebiega zupełnie inaczej, niż przypuszczała…

Drugi koniec świata to opowieść o pasji i sile przetrwania na przekór wszystkiemu, o sztuce i miłości, o naszej bezradności wobec zła i ulotności istnienia. Czy sami kształtujemy nasz los, czy jest on już zdeterminowany genami, miejscem i czasem urodzenia?

Przedwojenny Nowogródek i tętniąca życiem współczesna Warszawa – w nowej powieści Małgorzaty Sobieszczańskiej te światy doskonale się przeplatają. Autorka po raz kolejny udowadnia, że jak mało kto potrafi pisać o ludziach, ich sile, wytrwałości, marzeniach i namiętnościach.


I jeszcze jedna książka od WL: 

GDY WSZYSCY WOKÓŁ MAJĄ COŚ DO UKRYCIA…
 
W Górze śpiących węży – kontynuacji Tego lata, w Zawrociu – Matylda musi jeszcze raz zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać kolejną rodzinną zagadkę. Kim był jej ojciec, który zginął, gdy miała pięć lat? Dlaczego pamięć o nim została niemal całkowicie wymazana z rodzinnych opowieści, a pamiątki z tego okresu zamknięte na klucz w pawlaczu? Czy znalezione tam stare zdjęcia pomogą wyjaśnić tajemnicę jego śmierci?
 
Krok po kroku, ze strzępków wspomnień, urywków rozmów, których nie chce kontynuować jej matka, z historii osobliwej rodziny Malinowskich, z którą pozornie niewiele ją łączy, Matylda układa obraz swojej przeszłości, dzieciństwa i zawikłanych rodzinnych relacji. Nie spodziewa się, jak wiele demonów z przeszłości obudzi. A i teraźniejszość przyniesie niejedną niespodziankę... Im więcej faktów poznaje, tym więcej ma wątpliwości, czy zna tak naprawdę swoich najbliższych…
 
Refleksyjna i znakomicie napisana powieść o szukaniu własnych korzeni, przemilczanych krzywdach, a także o świecie teatru, głośnej i modnej Warszawie, o spokojnej prowincji, która jak każde miejsce na świecie ma też swoje sekrety.

To są te moje wybrane zapowiedzi wydawnicze, które wydają mi się ciekawe. Są też inne, które przeczytam i te, których nie widziałam, bo wolę nie przyglądać się wnikliwie księgarniom, żeby nie wpaść w pożądliwość książkową...

Najtańsze ebooki online na czytnik kindle oraz tablet ipad (pdf, epub, mobi) - UpolujEbooka.pl
Jeśli chodzi o maile, które ostatnio dostałam, to zaciekawiło mnie zestawienie najpopularniejszych ebooków od Upolujebooka.pl. http://upolujebooka.pl/top10,201706.html?view=1 Pokazuję okładki w kolejności od miejsca 1 do 10:


ebook Zapisane w wodzieebook Inwazjaebook Czarne narcyzyebook Opowieść podręcznej ebook Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzyebook Deniwelacjaebook Wzgórze psówebook Lokatorka ebook Oszukana
 ebook Pragnienie


Dziwi Was obecność którejś książki? Znacie którąś? Bo ja nie, ale nie dziwi mnie Atwood, bo ją teraz wszyscy czytają. Zresztą, antyutopie są w modzie zawsze, gdy czasy robią się niepewne. No i kryminały, bo relaksują. 

 I na koniec mail od Publio, w którym zestawniono 12 książek o USA. Było święto niepodległości, był u nas prezydent Trump, USA to wielki kraj, jak by nie patrzeć, więc takie zestawienie jest ciekawe:
Ameryka nie istnieje Wojciech Orliński - ebook mobi, epub Odkrywanie Ameryki Jacek Machowski - ebook mobi, epub Gra o Biały Dom Joseph Cummins - ebook mobi, epub Imperium Thomas Kelly - ebook mobi, epub Busem przez świat Karol Lewandowski - ebook mobi, epub Boy with Toy André van der Wenden - ebook mobi, epub Przez stany POPświadomości Jakub Ćwiek - ebook mobi, epub Tajemnice Manhattanu Colin Harrison - ebook mobi, epub Alfabet amerykański Andrzej Lubowski - ebook mobi, epub Panna Huragan Katarzyna Klimasińska - ebook mobi, epub Panie Białego Domu Longin Pastusiak - ebook mobi, epub

 Daje się zauważyć, że nie ma tu 'Kolei podziemnej' i Rotha, a punkt ciężkości skłania się ku współczesności tego kraju. W sumie dobrze, choć ja i tak przeczytam 'Gilead', ulubioną książkę Obamy i wszystko Toni Morrisson, bo ją lubię.
Pozdrawiam ciepło i słonecznie.

PA
6 komentarzy:

 1. Mnóstwo fantastycznych propozycji czytelniczych, tylko znaleźć czas i się nimi delektować. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że wydawnictwo MG idzie dalej z powieściami Wlkie Collinsa. Nie jest fajne to, jak je drukuje - tragicznie wąskie odstępy między linijkami. Nie ma moje oczy, niestety.
  Żal, bo bym poczytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobrze, że Pani o tym napisała, to może przeczytają w MG i następną wydadzą z odstępami. Ja czytałam 'Córki niczyje'. Fajna książka.

   Usuń
  2. A ja sobie kupiłam "Córki niczyje", z góry ciesząc się na ucztę literacką. No i niestety, przez te wąskie odstępy miałam tak utrudnione czytanie, że po jakichś stu stronach rąbnęłam z wściekłością książką o podłogę. I tak co jakiś czas: czytałam i denerwowałam się. Jak można dawać taki druk w przypadku powieści, które - jak domniemywam - czytają raczej starsze osoby, które mają już słabszy wzrok? A nie młodzież. Potem oddałam te "Córki niczyje" do biblioteki i panie tam też marudziły, że będzie się ciężko czytać. I że nikt młody raczej nie sięga po mniej znane powieści wiktoriańskie. A one tego żadnej emerytce nie mogą zaproponować ze względu na powyższe :(
   Mam wielką nadzieję, że ktoś z wydawnictwa MG to przeczyta i weźmie pod rozwagę. Bo ja np. bym nakupiła wiele tytułów z MG. A przez ten druk omijam ich wydawnictwo szerokim łukiem.

   Usuń
  3. Aaa, jeszcze dodam, że np. wydawnictwo ZYSK i Ska wydało powieść "Tajemnica lady Audley" Mary Elizabeth Braddon, też staroć z XIX wieku. I jakoś udało mi się ją przeczytać do końca bez nerwów, bo druk wyraźny.
   Można? Można!

   Usuń

Dziękuję za komentarze. Będę usuwać komentarze rasistowskie i wulgarne.
Czytam wszystkie wasze opinie.
Proszę też anonimowych piszących o podpisanie się jakoś.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...