poniedziałek, 2 października 2017

Monika Gomółka 'Ona' - debiut literacki i skondensowany thriller medyczny

Książkę przeczytałam na prośbę autorki, która napisała mi, że zależy jej na mojej recenzji. Tak mnie to połechtało w ego, że zgodziłam się pomimo natłoku książek i złych doświadczeń z takimi prośbami. Ale okazało się, że niepotrzebnie się bałam.
Książka mnie zaintrygowała, bo nie wiedziałam kompletnie czego mam się spodziewać. Nic mi nic nie mówiło, anie tytuł, ani okładka. I to jest fajne, bo autorka wyszła poza schemat.Poza tym napisała KRÓTKO! A to już świadczy o umiejętności formułowania zwięźle myśli. W takim miniliściku autorka napisała mi, że 'ma nadzieję że świat przedstawiony w 'ONA' zaciekawi i zaintryguje. Pozostawi niedosyt i wzbudzi apetyt na więcej....'.
Szkoda, że nie widzicie tego liściku: 
Mała koperta, niebieski długopis. Uroczy. 
Cóż mogę powiedzieć o książce? Jest ciekawa, bardzo. Zaczyna się od opisu kobiety, która uciekła z izolatki szpitalnej w tajemniczych okolicznościach. Nie wiadomo czy to się dzieje w świecie realnym, czy w jakimś  fantasy. W każdym razie poczucie strachu, osaczenia i niemożności ucieczki są realne i paraliżujące. Potem pojawiło się więcej postaci, a wszystkie związane są z firmą, która pracuje nad szczepionką na AIDS. Okazuje się, że giną ludzie, a tysiące biednych mieszkańców Afryki jest zarażanych śmiercionośnym wirusem. Trwa wyścig o prawdę. 
Wszystko to zawarła autorka na 127 stronach! I rzeczywiście dała mi apetyt na więcej, bo kończy się tajemniczą kobietą. Mam przeczucie, że to nie koniec historii. 
Monika Gomółka pisze fascynująco, tak jak Stieg Larsson. Bardzo pani kibicuję i chcę czytać jej następne książki. 
8 gwiazdek
Za książkę dziękuję autorce.

2 komentarze:

 1. Mam wielką ochotę na tę książkę, gdzieś już czytałam, że jest dobra. Lubię polskie debiuty, zwłaszcza w takich klimatach. Pozdrawiam☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wszystkie debiuty czytam z ochotą, jeśli mam być szczera, ale ten mi się bardzo podobał. Myślałam, że to będzie książka nie wiadomo o czym, a okazała się wciągającym thrillerem. Język też jest urozmaicony. Bardzo ciekawa.
   A autorka pisze, że chce pisać jeszcze...

   Usuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: