piątek, 29 czerwca 2018

Aneta Grabowska 'Tu i teraz'

Pierwsza książka nowego wydawnictwa WasPos.Ukazała się pod koniec kwietnia. Mnie skusiła nie tematyką, nie fiołkową okładką, ale nazwiskiem autorki, bo mieliśmy takie w rodzinie i choć jest ono mocno popularne, to i tak staram się czytywać książki pań Grabowskich. 
Tutaj mamy romans z przeszkodami, ale w nowej otoczce, czyli scenerii współczesnej. Jest ona i on oraz obiektywne przeszkody do szczęścia. To bardzo miła książka na lato, napisana tak, że nie obraża czytelnika sztucznością. Było OK. 
Maja traci pamięć i przypadkowo trafia na Łukasza, przystojnego singla, który ma tylko jedną kobietę, której słucha: babcię. Inne traktuje przelotnie. I tak to się u nich zaczyna, bo i Maja żyje tu i teraz, nie znając swojej przeszłości. Miłość jednak zwycięża przeszkody i pomaga podjąć decyzje, które zmieniają życie. Oboje, gdy już mają siebie, razem czują się silniejsi. 
Bardzo mi się spodobało, że bohaterowie nie są materialistami. Owszem, pracują, bo potrzebują tego do życia, ale w książce mamy wyraźne nacechowanie emocjonalne. Nie ważne są pieniądze, ale to co się ma w sobie. Trzeba żyć tak, żeby nie zapomnieć o bliskich. Czasami trzeba wyrzec się pieniędzy, żeby pełniej żyć.  Czyli 'Trędowata' w nowoczesnej odsłonie. No i ta nowoczesna Stasia nie jest taką szarą myszką jak trędowata sprzed stu lat. Nowoczesna dziewczyna może po prostu zebrać klocki i iść do piaskownicy, która jej odpowiada. 
Książka jest miła i absorbująca, w sam raz na lato. Naprawdę można ją poczytać, bo o miłości zawsze się miło czyta. 
Daję 6 gwiazdek
Za książkę dziękuję wydawnictwu WasPos:
Znalezione obrazy dla zapytania WasPos

6 komentarzy:

 1. Mam w planach lekturę tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Grabowska!
  A ja myślałam, że Albena ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to inna osoba. Ta pani Aneta prowadzi jakiegoś bloga, zdaje się.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Na kobiece obyczajówki trzeba mieć ochotę. Przyznam się, że ja ją wybrałam ze względu na nazwisko, ale książka mi się spodobała.

   Usuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: