czwartek, 21 czerwca 2018

Moja rekomendacja na okładce.... Maz Evans 'to wypuścił bogów?" i 'Po prostu misja"

Dwa pierwsze tomy serii młodzieżowej
Kojarzycie te książki? Pisałam o nich. O obu przedpremierowo:
 Bardzo polubiłam te książki, czekam na dalsze części i gdy w internecie ktoś prosi o dobre książki dla tej grupy wiekowej, to polecam im właśnie Maz Evans. Pisałam o nich tak w swojej recenzji:
To o pierwszym tomie: 
'Sięgnęłam po tę książkę z dwóch powodów. Po pierwsze, szukam jakiejś książki dla mojego chrześniaka, który czyta tylko leksykony z biologii. Według mnie potrzebuje jakiejś książki z fabułą, bo mimo wszystko to wciąż dziecko. Po drugie, chyba jestem zdziecinniała, bo opis: że jest to opowieść o chłopcu, który potyka bogów greckich, zaciekawiła mnie. Tak więc zasiadłam do lektury. Byłam świeżo po dwóch tygodniach z kryminałami retro Marcina Wrońskiego, więc lekka lektura była wskazana dla odprężenia.  Oceniam tę książkę wysoko. Według mnie książka (czy raczej seria, bo rozumiem, że będzie ciąg dalszy) ma szansę stać się popularna jak Harry Potter. W sumie mają ze sobą wiele wspólnego. Bohaterem jest chłopiec, Elliot, który chodzi do szkoły, ma kłopoty z nauczycielem. Poza tym ma problemy w domu, problemy, które przerosłyby dorosłego, a on musi się z nimi zmierzyć sam'.  
To o drugim tomie:
' Podsumowując, książka ma coraz więcej cech współczesnej baśni magicznej, a jednocześnie osadzona jest bardzo w świecie realnym. Problemy chłopca, podjęte w książce są bardzo 'życiowe": strata rodziny, strach o dom i jednocześnie odpowiedzialność za chorą matkę, problemy w szkole i brak przyjaciół. Książka uczy walczenia z problemami i pokonywania trudności, a także tego, żeby dziecko zaufało bliskim i pozwoliło sobie pomóc'.
A moja polecajka znalazła się na okładce pierwszego tomu:

Ta o Harrym Potterze to moja ;)Zgrzyta mi tylko w uszach brak słów 'popularna tak jak'. Ale trudno.

Chciałam Wam oznajmić, że bratanek, dla którego te książki kolekcjonuję, otrzymał je i połknął w ciągu 4 dni! On ma dopiero 10 lat! I kazał mi spytać 'panią w wydawnictwie', kiedy będzie trzecia część. 
Cieszę się, że mój chrześniak połknął bakcyla czytania. 
Zachęcam i was.
Iza

8 komentarzy:

 1. Gratuluję rekomendacji. Mam nadzieję, że mój chrześniak również pokocha czytanie, jednak na razie jest na to jeszcze za mały. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz go oswajać z widokiem czytania. Tak sądzę. Przy takiej cioci?! Pokocha na pewno.

   Usuń
 2. Gratuluję "polecajki". Przyjemnie zobaczyć własną opinię na okładce książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Przyjemne. Tym bardziej, że była to dla mnie niespodzianka, czyli że nie wiedziałam o tym, że wydawnictwo wpisało mój komentarz na okładkę.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Jaka miła niespodzianka. Równie przyjemnie jest posiadać taki egzemplarz w domu :)

   Usuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: