piątek, 10 sierpnia 2018

Anna Sakowicz 'Żółta tabletka plus' - z humorem o tym co nas otacza....

Autorki 'kobiece' w Polsce wielu czytelnikom kojarzą się z książkami realizującymi jeden z dwóch schematów fabularnych. Pierwszy to wyprowadzka na prowincję, a drugi to problemy miłosne. Czy można o zwykłym życiu współczesnej kobiety napisać książkę jednocześnie niebanalną i lekką w formie, żeby nie była smętnym arcydziełem, tylko miłą lekturą? Pani Sakowicz napisała zbiór opowiadań. Wydano je rok temu, w 2017, ale ja rok się do nich przymierzałam. No bo nie mam czasu. Teraz szukałam jakiejś  lekkiej odskoczni od żaru lata. 
No i książka mnie nie zawiodła. To miłe opowiadania, trochę z humorem, trochę z ironią, ale lekkie w czytaniu i niegłupie. 
Bohaterami są kobiety, które martwią się, że mąż je zdradza, albo kobiety, które jadą przez Polskę i spotykają gadającego lisa czy pisarz na głodzie książkowym lub napity tatuś, który w ostatniej chwili przypomniał sobie o urodzinach córki itd. itp. 
Miejsca i postacie opowiadanek są różne, ale łączy je podejście do problemów, trochę z dystansem, trochę z humorem.  Postacie te nie są idealne, bo mają problemy z nadwagą, problemy małżeńskie albo osobiste, ale sprawdza się stara dobra technika, że najlepszym lekarstwem jest śmiech. 
Nie będę streszczać tych opowiadań, bonie o to chodzi. Napiszę tylko, że to miła lektura, że faktycznie odpręża. 
6 gwiazdek

4 komentarze:

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Top Commentators Widget for Blogger Blogspot with Avatars

Ja na Instagramie

Zapraszam na moją stronę na facebooku:

Moje logo

Moje logo

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: