sobota, 11 sierpnia 2018

Jeanette Kalyta 'Położna. 3550 cudów narodzin' - biografia kobiety, która kocha to co robi

Z wielką chęcią przeczytałam tę książkę, a niejednokrotnie ze wzruszeniem. To piękna książka, jedna z piękniejszych biografii, jakie czytałam. Od dawna chciałam przeczytać tę książkę, bo w tytule było o porodach i o tym, że to autobiografia położnej, a położna to ważna postać w życiu. Jak sama powiedziała w książce, jest tą, która jako pierwsza dotyka dziecka. Nie wiem czy Wy, ale ja znam nazwisko położnej, która mnie 'przyjmowała'. Akuszerka - tak chyba kiedyś je nazywano. Myślę, że to jeden z najbardziej szanowanych zawodów świata. 
Pewnie pod tym postem 'uruchomi się' Wieża, ale chciałam ją zapewnić, że żaden z jej chorych domysłów nie jest prawdą. I koniec tematu. 
No więc książkę czytałam ze wzruszeniem, bo te opisy przyjścia na świat, rodzin, które starają się o dziecko, były wzruszające. To jeden z elementów tej książki. 
Drugi to opowieść o tym, jak czuje się człowiek, który dobrze wybrał zawód. Dobrze, czyli zgodnie z zainteresowaniami i typem osobowości. No bo ja w połowie studiów miałam poczucie, że to nie zawód dla mnie, ale 'jak zaczęłam, to chciałam skończyć'. Powinnam była robić to, co lubię, bo człowiek nie zmieni swojej natury. 
Wróćmy do książki. Autorka opowiada o swojej drodze zawodowej, często pełnej trudności i nawet mobbingu,ale wykonywanej z sercem. Stąd sukces, bo trzeba robić to, do czego ma się talent. Zazdroszczę Jej tego....
Trzeci, ciekawy aspekt książki to opowieść o polskich szpitalach kiedyś i dziś. O przeprawach i walce o godność, o chorobach systemu. Bardzo ciekawy temat. 
Za to wszystko w ogóle i szczególe książce daję 10 gwiazdek.

6 komentarzy:

 1. Cud narodzin, to najpiękniejsze, czego może doświadczyć człowiek Na pewno kiedyś sięgnę po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Według pamięci rodzinnej moja pra-prababka była akuszerką na wsi. W nocy pod dom podjeżdżali nieznajomi ludzie, krzycząc "do porodu" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo !!! Brzmi zachęcająco ! Choć nie lubię książek o szpitalach, lekarzach i chorobach - po tę chyba bym sięgnęła. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ładna, mądra książka. Myślę, że by Ci się spodobała.

   Usuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Top Commentators Widget for Blogger Blogspot with Avatars

Ja na Instagramie

Zapraszam na moją stronę na facebooku:

Moje logo

Moje logo

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: