sobota, 27 października 2018

Kinga Baran 'Nie obrażaj się na Boga' - książka coachingowa. Czy dobra?


Jest to jedna z książek coachingowych w stylu religijnym. Dostałam ją do recenzji, oczywiście spytawszy się czy chcę. O Bogu była, a ja jestem wierząca, więc się zdecydowałam na jej przeczytanie. Ciekawa byłam co autorka mi doradzi. Lubię i cenię doradztwo w stylu ojca Szustaka, ale nie ufam książkom w stylu 'Sekret'. Po prostu szukam w nich konkretów, a te nie zawsze się tam pojawiają. 
Przeczytałam ją w ubiegłą sobotę, ale przez tydzień nie wiedziałam jak swoje wrażenia ująć w słowa.... Odkładałam napisanie tej recenzji z dnia na dzień... Aż wreszcie naszła pora.... 
Autorka stworzyła 3 'siostry' o dziwacznych imionach w stylu grackim, co miało sugerować naukowość. Jedna z nich to Wiara, druga Nadzieja, a trzecia Miłość, czyli trzy cnoty ewangeliczne, jak wiemy. I w sumie są to 3 różne od siebie historie dziewczyn, z których każda chciała być kochana albo iść do zakonu. Jak to im się ułożyło, opowiedziane zostało w książce. Wszystko okraszone komentarzami w stylu kazań proboszcza ze wsi, gdy jedzie na rekolekcje do sąsiedniej parafii. 
W sumie, konkretnie, mój zarzut do tej książki jest taki, że nie ma tu konkretów. W sumie, jedna z nich dostała męża, druga nie, a trzecia szuka. Nie wiadomo od czego to zależy. Autorka powtarza jak mantrę, ze to Bogu trzeba ufać, ale jakoś z książki to nie wynika. Nie poczułam się podbudowana w swoich własnych nieszczęściach. Nie jest to typ religijności, jaki mi odpowiada. Przepraszam, ale miałam wrażenie, że to jakiś bełkot, bez ładu i składu.  Prawdę mówiąc, księdzu na rekolekcjach za takie kazanie nie dałabym na tacę ani złotówki. Bo pomyślałabym, że nie zdążył się przygotować i 'szył' coś na poczekaniu bez ładu i składu. 
Nie chciałabym, żeby książka religijna spadała do takiego poziomu. Przepraszam. Dziękuję i pozdrawiam. 
A jako kolejną książkę religijną zamierzam sobie kupić na gwiazdkę 'Kazanie na Aeropagu' Karola Wojtyły, licząc na solidną dawkę intelektu, którym przesiąknięte są wszystkie jego książki, a których jestem fanką i kupuję je 'za ostatni grosz'.
1 gwiazdka
Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu WasPos

5 komentarzy:

  1. Witam. Pani/e Izabelo Łącka-Wokulska. Czytając Pani/a recenzje n.t. książki "Nie obrażaj się na Boga" jednego jestem pewien. Na pewno chce ją przeczytać!!! I z pewnością się nią zachwyce. Jak na osobę, która jak twierdzi trochę hobbystycznie czyta ma Pan/i skromniutki zasób słów (recenzja). Do tego słowa bez znaczenia... W każdym razie serdecznie Pani/u dziękuję, że zechciała sie Pan/i uzewnetrznić ze swoją opinią, dzięki temu, jak już wspomniałem przeczytam dobrą ksiażkę. Z przyjemnością będę śledził Pani/a recenzję. Z wyrazami szacunku. Paweł-Piotr.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za opinię. I takiego zachwytu Panu życzę!

      Usuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jeśli życzycie sobie kupić książki na stronie Paka Książek przez ten link to jest to tu: