środa, 21 października 2015

Joanna Mielewczyk 'Seks. Pozycja dla praktykujących' - poradnik nie tylko dla praktykujących.

http://media.znak.com.pl/upload/file/Mielewczyk_Seks_popr_3D.jpgGdy zostałam poproszona o zrecenzowanie tej książki, to mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać po książce, z tej racji, iż kojarzę audycję w radiu. Uważam, że w naszej rzeczywistości tak silnie ogarniętej seksem potrzebujemy rzetelnej, fachowej literatury na te tematy, więc się zgodziłam. 
Książkę wydało wydawnictwo Znak 21 września bieżącego roku, miesiąc temu.
Tematów w książce jest sporo. Czytelnik zdziwi się, że 'i jego dotyczy ta książka'. Tak więc mamy rozdział o języku w komunikacji na ten temat, o problemach w tej dziedzinie w związkach, o relacjach w związkach, o problemach zdrowotnych, o zdradzie i problemach jej towarzyszących, o cyberseksie i zdradzie emocjonalnej, o różnicach w poglądach na tę sferę życia, o problemach osób po 60-tce, są wreszcie rozdziały dla rodziców i wychowawców - o rozmowach z dziećmi w różnym wieku, o problemach przemocy w szkole, w grupie rówieśniczej, o różnicach w rozwoju dziewcząt i chłopców i o asertywności w relacjach, o jej uczeniu się.
Książka jest bardzo ciekawa, poruszająca tematy współczesne, a zarazem bliska ludziom. Jest to zapis rozmów, w których uczestniczyli specjaliści w danej dziedzinie, seksuolog, psychoterapeuta, pani prowadząca blog terapeutyczny, ale i słuchacze audycji, których problemy, spostrzeżenia i uwagi zostały zacytowane.
Można się przekonać, co naprawdę się dzieje, jak to jest, jakie mamy problemy, a co jest mocną stroną. Prawdę mówiąc, to parę wypowiedzi mnie podbudowało: te, w których słuchacze dzwonili mówiąc o naprawie relacji, o akceptacji i miłości do partnera, o potrzebie walki o związek. Natomiast rozdział o zdradzie i jej konsekwencjach jest smutny. Niestety, prawdziwy. Ale rozmowa o tym potrzebna.
Książkę polecam.

8 gwiazdek 

Za udostępnienie mi książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Znak:
Znalezione obrazy dla zapytania Znak logo

4 komentarze:

 1. W tej książce chyba najbardziej zaciekawiłby mnie rozdział o komunikacji i języku. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, ten rozdział był ciekawy. Następny podobny - dotyczył języka rozmowy z dziećmi i odkręcania języka podwórka. Mnie mocno zaciekawił temat ostrzegania dzieci i młodzieży przed pornografią. Jak to zdobić. Bo w pracy szkolnej miałam ten problem. I byłam bezradna, a chciałam chłopcu pomóc.
  Ale i wiele innych rozdziałów jest ciekawych, to taka książka dla różnych adresatów.
  Seksuolodzy i terapeuci podają w niej tytuły bardziej szczegółowych książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jak czytam dobra na prezent....

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze. Będę usuwać komentarze rasistowskie i wulgarne.
Czytam wszystkie wasze opinie.
Proszę też anonimowych piszących o podpisanie się jakoś.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...