sobota, 31 października 2015

Pomóżmy niewidzącym dzieciom czytać książki brajlem.

Witam serdecznie, 
Miałam dziś napisać o 'Moście na rzece Kwai', ale Aga z LubimyCzytać, wspaniała, wrażliwa kobieta, poprosiła mnie wczoraj o wsparcie akcji zbiórki pieniędzy na zakup książek brajlowskich w Ośrodku dla dzieci Niewidomych i słabowidzących w Krakowie. 

 Życie bez książek to według mnie straszna męka, czarna dziura itd. Więc popieram taką akcję i publikuję ją. Proszę też o przekazanie dalej łańcuszka:
http://www.deon.pl/szczesciedowziecia/o-akcji/art,1,wspieramy-dzieci-ktore-kochaja-czytac-a-nie-moga.html

Kochamy czytać i nawet nie zastanawiamy się jak bardzo smutne byłoby nasze życie, gdybyśmy, z różnych powodów, nie mogli tego robić…


Dzieci niewidome, z oczywistych względów, nie mogą czytać książek w taki sposób jak my i niestety nie możemy nic z tym zrobić. Często nie mają możliwości czytać nawet książek brajlowskich, ponieważ są poza ich zasięgiem finansowym! Przykładowa powieść dla młodzieży w wydaniu brajlowskim to kilka grubych tomów - koszt wyprodukowania każdego z nich to około 170 złotych, więc cała książka (jedna!) to wydatek rzędu 1000 złotych…

Wprowadzając na polski rynek książkę Szczęście do wzięcia, która rozpoczęła jedną z najpiękniejszych akcji charytatywnych w historii Stanów Zjednoczonych Wydawnictwo WAM chce wesprzeć czytelnictwo wśród dzieci niewidomych. Razem z Wami pragniemy pomóc wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

W jaki sposób możesz pomóc? Aż do Świąt Bożego Narodzenia odkładaj (np. do słoika podobnie jak bohaterowie Szczęścia do wzięcia) drobne kwoty, które zostaną Ci np. z zakupów, a następnie wpłać je na konto Stowarzyszenia Nadzieja (nr konta: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607). Oprócz środków zebranych przez Was Wydawnictwo WAM dodatkowo przekaże Ośrodkowi równowartość tej kwoty (nie mniej niż 1000 zł i nie więcej niż 5000 zł) Całość zgromadzonych w ten sposób środków zostanie wykorzystana na zakup książek brajlowskich do biblioteki Ośrodka (szczegóły akcji oraz jej regulamin dostępne na stronie www.deon.pl/szczesciedowziecia).

Pozwólmy niewidomym dzieciom i młodzieży czytać ile sił w rękach!

4 komentarze:

 1. Też mam zamiar przyłączyć się do akcji, bo nie chodzi nawet o samą chęć czytania, ale to jest tym dzieciom w późniejszym, samodzielnym życiu naprawdę potrzebne. Żeby przeczytać dawkowanie leków chociażby. To naprawdę ważne, a spotkałam się już w internecie z krytyką tej akcji, że niby Wydawnictwo żeruje na ludzkich emocjach itp. Kurczę, jestem zażenowana znieczulicą co niektórych. Okej, nie chcesz pomagać, to nie pomagaj, ale żeby tak obsmarować akcję... w głowie się nie mieści!

  Ale nie będę Cię zarzucać swoim bulwersem, ważne żeby akcja dotarła do jak największej liczby ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś czytałam ile kosztuje wydrukowanie jednej książki brajlem. Każdy zasługuje na dostęp do literatury.

   Usuń
 2. Serdecznie dziękuję;* Niech dobro idzie w świat:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze. Będę usuwać komentarze rasistowskie i wulgarne.
Czytam wszystkie wasze opinie.
Proszę też anonimowych piszących o podpisanie się jakoś.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...