wtorek, 16 sierpnia 2016

Anna Maksymiuk-Szymańska 'Co za szycie' i 'Fashion notes' - książki dla miłośników igły i nitki

Dzień dobry,
W ubiegłym tygodniu listonosz przyniósł mi niezwykła paczkę. Oto zawartość:


Są to książki o szyciu i ubieraniu się odpowiednim do figury, jakie wypatrzyłam na stronie księgarni internetowej Helion.pl: http://helion.pl/
Pierwsza z nich to książka 'Co za szycie. Poradnik dla początkujących', wydana w listopadzie 2015 roku przez Septem, wchodzącą w skład grupy wydawniczej Helion. Druga książka to 'Fashion notes', wydana 20 czerwca 2016 roku. Oto okładki:


Autorką obu tych książek jest Anna Maksymiuk-Szymańska, autorka bloga http://cozaszycie.pl/
Anna Maksymiuk-Szymańska
Anna Maksymiuk-Szymańska, autorka książek. Zdjęcie pochodzi z profilu autorki na LubimyCzytać: http://lubimyczytac.pl/autor/117116/anna-maksymiuk-szymanska.

Książki są ciekawe, pełne ilustracji, praktycznych porad i wskazówek przydatnych do szycia.Oto tył okładki książki 'Co za szycie':
Rozdział pierwszy poświęcony został maszynom do szycia. Mamy najnowszą i aktualną wiedzę o maszynach, stopkach i poradach, czym się kierować przy wyborze. Zważywszy na to, że moja wiedza o nich zatrzymała się na walizkowym Singerze z lat 80-tych, rozdział ten otworzył mi oczy na to, co można w maszynie znaleźć. Stopki, nawijarki itd, itp.
Rozdział drugi to obsługa maszyny do szycia, wraz z opisem usterek i tego, co może nam 'iść nie tak'. 
Bardzo ciekawy rozdział. Rozdział trzeci to akcesoria do szycia, rozdział czwarty to podstawowe szwy i ściegi, rozdział piąty: materiały, rozdział szósty to wykroje:
 
 zaś rozdział siódmy nosi zagadkowy tytuł  inspiracje i zawiera informacje o tym co się teraz w tej dziedzinie dzieje ciekawego czyli: kawiarenki szyciowe, akademie szyciowe, kursy i warsztaty, szkoły, targi, magazyny, książki, muzyka, filmy (bardzo ciekawy podrozdział!).  Z książki naprawdę można się sporo dowiedzieć jak rozpocząć lub udoskonalić swoją przygodę z szyciem i jak być w tej dziedzinie modnym i 'na czasie'.

Książka druga 'Fashion notes' to uzupełnienie książki pierwszej.  Jest to notatnik, książka do uzupełniania i rysowania własnych pomysłów szyciowych, notatnik pomocny do tego, by zrealizować pomysł na siebie albo pobawić się w projektanta. Zawiera takie oto postacie. Wybrałam do pokazania panie 'plus size':

Książka składa się z trzech części: Kobieta, Mężczyzna i Dziecko. Każda z części zawiera opisy o porady dla osób o różnych sylwetkach. Porady są konkretne, rzeczowe, praktyczne i zwięzłe. Oto przykład:

Czytając rozdział o mężczyznach pomyślałam sobie żartobliwie, że brakuje w nim sylwetki 'Apollo', ale to już taki mój żart. Książka nie zawiera żadnych podpowiedzi stylistycznych, niestety. I to jest jej wada. 
Ale w sumie seria jest godna polecenia, bo jest praktyczna, zawiera wiele cennych porad, które są konkretne i pomocne. 
Oceniam je na 8 gwiazdek
Za książki dziękuję księgarni internetowej Helion.pl:
Polecam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Więcej- kliknij na zdjęcie albo w zakładkę Moje zdjęcia

Więcej- kliknij na zdjęcie albo w zakładkę Moje zdjęcia
Wyżyna Lubelska

Więcej: kliknij na zdjęcie albo w zakładkę Moje stosiki

Więcej: kliknij na zdjęcie albo w zakładkę  Moje stosiki
Stosik na lato 2018

Zapraszam też do mojego drugiego bloga - o poezji i obrazach pt. Z poetyckiej półki Łęckiej...