wtorek, 13 czerwca 2017

Piotr Mart 'Mężczyzna od A do Z'

 Poradniki lubię średnio, właściwie to tak sobie, ale zaproponowano mi zrecenzowanie poradnika 'Szczęście po skandynawsku'. Stwierdziłam, że tylko by mnie zdenerwował, bo nie mam skandynawskiej pensji, więc poszukałam sobie w ofercie czegoś pasującego do mojej sytuacji. No bo skoro poradnik, to ma radzić. Wybrałam poradnik o mężczyznach, bo tych istot z innej planety chyba nigdy nie zrozumiem. Ktoś mówił kiedyś, że z tym się trzeba urodzić, z talentem do zrozumienia facetów. Ja śmiem twierdzić, że na to trzeba mieć czas i energię. 
W każdym razie jest to czwarte wydanie tej książki, które prezentuje się tak oto jak na zdjęciu po lewej. Czytam, że poradnik pierwszy raz został opublikowany w 2008 roku, tak jak i teraz w Złotych Myślach, wydawnictwie od 2015 roku będącym częścią Grupy wydawniczej Helion. 
Piotr Mart
Piotr Mart, zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.zlotemysli.pl/prod/6486/mezczyzna-od-a-do-z-piotr-mart.html
Sam autor napisał 4 poradniki na tematy okołomęskie: 'Tajemnice męskiego umysłu', 'Tajemnica czasu. Jak przyciągnąć wymarzonego faceta?', ''Kobieta a mężczyzna' i wyżej wymieniony 'Mężczyzna od A do Z'. Tak sobie myślę, że wojna damsko-męska będzie tak długa jak świat, więc poradniki te na pewno nie stracą na aktualności..... Pan wygląda witalnie, więc można liczyć na kolejne książki.... To temat rzeka i nic nie zapowiada, że ludzkość przestanie potrzebować tych poradników.
Ale przechodzę już do książki. Proszę mi wybaczyć za popisy elokwencji, nie jest to obśmiewanie książki, bo czytałam ją z ciekawością, ale te żarty same się narzucają....
Zacznę od spisu treści, który daje wgląd w treść:Według mojej oceny nie ma tu psychologii, a raczej napisany z punktu widzenia mężczyzny poradnik o mężczyznach. Jedyne co jest z psychologii to podział na wzrokowców i słuchowców, czego niezbyt zrozumiałam. Podział wydaje mi się sztuczny. Ale prawdziwe jest chyba to, że mężczyźni myślą obrazami i konkretnymi celami, a najbardziej lubią być chwaleni i wysilają się tylko wtedy, gdy to jest im potrzebne. 
Na tym opiera się cała książka, żeby kobiety tak się do nich zwracały, obrazami i zadaniowo. No i żeby ich CHWALIŁY. Zauważyłam, że autor usprawiedliwia każde zachowanie swojego rodzaju męskiego i tak przekonuje kobiety, żeby były dla mężczyzn miłe, seksowne, uprzejme, spolegliwe itd. W sumie, porady są skuteczne, chyba. Dodam, że autor radzi i pannom, i mężatkom. Mówi o randkach, o związkach na odległość, o związkach itd.
Jest też cały arsenał pomysłów na randki, na listy miłosne, na miłosne esemesy. Proponowany obraz kobiety to osoba z męskich snów: kobieta odważna w pokazywaniu zainteresowania mężczyzną i wiedząca czego chce, a raczej chcąca tego co mężczyzna, dbająca o wygląd i kiedy trzeba umiejąca zamilczeć.
Nie wiem czy poradnik nauczy mnie tego, czego nie mam w naturze, ale miło się go czytało. 
Daję książce miłe 5 gwiazdek
Za egzemplarz dziękuję Księgarni Internetowej Helion:

10 komentarzy:

 1. Faceci są konkretni, więc trzeba do nich krótko i na temat. I te chwalenie ich męskiego ego... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie cierpię poradników ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie jestem fanką, ale czasami czytam. Tu byłam ciekawa.

   Usuń
 3. Z pewnością wiele mogą z niego panie w różnym wieku skorzystać....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak. Uważam, że są panie, które z takim talentem się rodzą, ale te, które się nie rodzą z tym talentem, to mogą poczytać. Do sprawdzenia empirycznie są efekty czytania. Całkiem możliwe, że tego się nauczyć nie da.
   Sama nie wiem, ale książkę czytałam z ciekawością. Te wzory i scenariusze są jak na mój gust za odważne, ale widać przynajmniej o czym marzą faceci...

   Usuń
 4. Nie wiem, jakoś z poradnikami mi nie po drodze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może, tak jak ja, nie lubisz jak ci się narzuca rady?

   Usuń
 5. Bardzo dobrze wszystko jest napisane.Szkoda tylko że mało osób to czytało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie poradzę, chciałabym, żeby mnie ogromnie dużo osób czytało.

   Usuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Więcej- kliknij na zdjęcie albo w zakładkę Moje zdjęcia

Więcej- kliknij na zdjęcie albo w zakładkę Moje zdjęcia
Wschód słońca

Więcej: kliknij na zdjęcie albo w zakładkę Moje stosiki

Więcej: kliknij na zdjęcie albo w zakładkę Moje stosiki
Stosik na czerwiec 2018

Zapraszam też do mojego drugiego bloga - o poezji i obrazach pt. Z poetyckiej półki Łęckiej...