sobota, 29 lipca 2017

Dlaczemu i gra karciana - 'Janken'

Dziś, choć miało być wczoraj, ale przez vistę i firefoxa, przez które musiałam formatować komputer jest dzisiaj, dziś prezentuję Wam ostatni przedmiot z paki od Dlaczemu, czyli grę karcianą pt. Janken. 
Oto jak grę opisuje samo wydawnictwo:
Stań do pojedynku na papier, kamień i nożyce! „Janken Pojedynek” to gra karciana, przeznaczona dla dwóch osób. Rozgrywka składa się z serii pojedynków, podczas których gracze starają się zdobyć najbardziej wartościowe karty przeciwnika. Pomysł bazuje na japońskiej zabawie z końca XIX wieku, znanej jako „Janken” (na świecie spopularyzowała się nazwa „Papier, Kamień, Nożyce”). Gra opiera się na zarządzaniu ręką, szacowaniu ręki przeciwnika, budowaniu stawki oraz blefie. Zestaw składa się z 2 identycznych talii (2x45kart), po jednej dla każdego z graczy. Czas pełnej rozgrywki nie przekracza 30 minut. Odbierz przeciwnikowi jego najcenniejsze karty i zakończ potyczkę jako zwycięzca. Weź udział w starciu w którym przewidywanie kolejnego ruchu jest równie ważne co blef i nieczyste zagrywki. 
                               ( http://dlaczemu.com/product/gra_janken)
Gra wygląda tak:
Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken

Zdjęcia pochodzą ze strony wydawcy: http://dlaczemu.com/product/gra_janken
 A teraz zdjęcia moje, mniej ładne:


Grę wypróbowałam podczas spotkania rodzinnego. Ja mam taką wadę, że nie potrafię zrozumieć instrukcji, a w tej grze instrukcja jest rozbudowana. Ale bratowa sobie z nią poradziła i tak sobie graliśmy we trójkę z chrześniakiem. Muszę powiedzieć, że gra była ciekawa, szczególnie jeśli ktoś ceni sobie strategię w grze i lubi myśleć. Zaporą jest ta instrukcja, ale tylko dla mnie, bo bratowa rozgryzła ją w 15 minut. W każdym razie gra była na tyle zajmująca, że zaciekawiła chrześniaka, a to było moim celem. Ja tam pozostanę przy pasjansach i układaniu kostek na telefonie, ale grę oceniam dobrze. Zajęła nas na godzinę, a mama i syn bawili się świetnie układając strategię. 
Za grę dziękuję:
ps.Będzie jeszcze jeden post o Dlaczemu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Wam za komentarze i odzew. Zawsze je czytam i w miarę możliwości staram się na nie odpowiadać. Pozwalam na umieszczanie komentarzy anonimowych, ale proszę o podpisywanie się. Jeśli jesteś blogerem, którego nie znam, a chciałbyś, żeby zajrzała na Twój blog, to daj link.
Usuwam komentarze rasistowskie i obraźliwe. To mój blog, więc nie widzę powodu, żebym miała znosić kalumnie na swój temat.
Jednakże zdarzało się, że blogger sam wrzucał całkiem sensowne komentarze do spamu. Nie zawsze zaglądam tam, więc wtedy napisz, to opublikuję.