wtorek, 25 lipca 2017

Patrycja Malitka 'Wymysły Malitki DIY' - książka z pomysłami dla lubiących majsterkowanie i rękodzieło

Wczoraj napisałam Wam o nowym wydawnictwie Dlaczemu i o pace od tego wydawnictwa. Prezentację cudeniek rozpocznę od książki, która zachwyciła moje otoczenie i do której już utworzyła się kolejka. Książka jest przepięknie wydana, bardzo kolorowa i przejrzysta. To zbiór 46 pomysłów na ozdoby do domu, dekoracji i upominków. Przekrój jest spory, bo są tam i pomysły na świece, na wieniec, na stolik szachowy i na lampę. 
Owo DIY w tytule to skrót od 'do it yourself'. Mamy pełne opisy wykonania przedmiotów. Ja jestem nieuzdolniona manualnie, ale i ja znalazłam coś dla siebie, pomysły, które mogłabym wykonać sama. I taki mam plan. 
Autorka książki, jak pisze wydawca, jest założycielką bloga Wymysły Malitki, na którym już od lat publikuje swoje pomysły na upiększanie naszych domów, mieszkań i ogrodów. Poradnik, o którym
właśnie czytacie jest spełnieniem marzenia Autorki o popularyzowaniu idei zrób to sam i namawiania coraz większej liczby osób do tworzenia nietuzinkowych i oryginalnych
dekoracji, które zmieniają  wnętrza na bardziej niebanalne i indywidualne. 

Poniżej prezentuję zdjęcia z książki:
Sfotografowałam  przedmioty, które mnie najbardziej zaciekawiły. Są też i inne. Ważne jest to, że projekty są różnorodne na tyle, że cała rodzina może je tworzyć i że opis ich produkcji jest wyszczególniony dokładnie i krok po kroku tak, aby i tacy debiutanci jak ja mogli to stworzyć. A zaznaczam, że mam problemy z czytaniem instrukcji. Tutaj zamierzam się porywać na robienie tego. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Dlaczemu;
 

4 komentarze:

 1. Nie przepadam za rękodziełami, w zasadzie mam do tego dwie lewe ręce, ale jak przejrzałam tę książkę w księgarni to tak mnie zauroczyła, że kupiłam. Jak się okazało, przydała się mężowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja swojego też planuję wykorzystać manualnie ;) Półki mi się spodobały, ale on jeszcze o tym ne wie.
  Nawet moja mama dopomina się o tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci za wyjaśnienia skrótu: DIY. Do dziś nie wiedziałam co to znaczy.
  Kiedyś kupowałam dużo takich książek i wszelkich poradników. Teraz nie kupuję już następnych, ale widać, że książka może zawierać ciekawe pomysły. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ja tak jak sobie... Nie wiedziałam co to znaczy, ale wydawnictwo napisało w opisie.
   Od razu pomyślałam o Tobie, gdy przeglądałam tę książkę. Ja nie mam takich zdolności manualnych co Ty.

   Usuń

Dziękuję Wam za komentarze i odzew. Zawsze je czytam i w miarę możliwości staram się na nie odpowiadać. Pozwalam na umieszczanie komentarzy anonimowych, ale proszę o podpisywanie się. Jeśli jesteś blogerem, którego nie znam, a chciałbyś, żeby zajrzała na Twój blog, to daj link.
Usuwam komentarze rasistowskie i obraźliwe. To mój blog, więc nie widzę powodu, żebym miała znosić kalumnie na swój temat.
Jednakże zdarzało się, że blogger sam wrzucał całkiem sensowne komentarze do spamu. Nie zawsze zaglądam tam, więc wtedy napisz, to opublikuję.