wtorek, 8 stycznia 2019

Podsumowanie filmów obejrzanych w 2018

Cześć,
Podsumowałam książki, pora więc podsumować filmy, które obejrzałam w minionym roku. Wyobraźcie sobie, że przekroczyłam magiczną cyfrę 52. Nie to co w 2017, gdy z trudem obejrzałam 17. Łącznie obejrzałam w minionym roku 64 filmy! Takiej ilości już dawno nie osiągnęłam! W przeciwieństwie do większości populacji, którzy jarają się filmami, ja raczej ich nie lubię, nudzą mi się i w ogóle przesypiam. Adaptacji to już w ogóle nie lubię. Więc ta cyfra 64 a tym roku to przejaw mojego dobrego samopoczucia!  Oraz znakomitych filmów w TV Kultura i Metro. Zazwyczaj oglądam je potem, ale programy tv śledzę pilnie. I szukam dobrych tytułów. Jakoś znów mam ochotę na filmy, ale te ciekawe. Mniej wojny, a więcej miłości, radości, dobrych aktorów. 
Zaczęłam rok od klasyki amerykańskiego kina, gdyż dostałam w prezencie DVD z mixem filmowym. 
plakat filmu Wigilijna miłośćplakat filmu Cud na 34 ulicyPotem oglądałam przeróżne filmy, które mnie ciekawiły.  Wyliczę tylko te, które najwyżej oceniłam:
O filmach japońskich napiszę osobno. ;)

7 komentarzy:

 1. Oglądałam Dziewczynę z perłą i naprawdę mi się podobało. Natomiast mam w planach obejrzeć Pokój, bo czytałam książkę, która wzbudzila we mnie bardzo dużo emocji. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja książki nie czytałam, bo nie lubię takich książek, ale film poleciła mi koleżanka. I słusznie, bo jest świetny. Polecam. A w 'Dziewczynie z perłą' wszystko mi się spodobała, a szczególnie ta główna rola męska, milcząca, tylko oczami. Jak on się nazywa? Ten od 'Jak zostać królem"?

   Usuń
 2. Ojejku, gratuluję obejrzenia tylu wartościowych filmów! Z wymienionych przez Ciebie widziałam chyba tylko "Wiek niewinności". "Annę Kareninę" widziałam inną wersję. A "Hrabia Monte Christo" to chyba nie ten z Jamesem Caviezelem, tylko ten starszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, starszy. Zawsze wybieram te starsze wersje, bo nie lubię tego nowoczesnego kadrowania prosto w twarz. Ta nowoczesna Karenina jest całkiem ciekawa, choć różni się od książki. Obejrzyj. A, widziałam na Twoim blogu zdjęcia z 'Nędzników' BBC. Całkiem ten Javert pasuje do roli złego charakteru....

   Usuń
  2. Nie tylko zdjęcia, bo i nawet tekst popełniłam, sprowokowana przez Ervishę :)

   Usuń
  3. PS Bo pierwszy odcinek był już dostępny, o czym dowiedziałam się właśnie od Ervishy.

   Usuń
 3. Częśc filmów widziałam, część znam ale tylko z nazwy. Sporo tutaj filmów powiedziałabym ze z przesłaniem. Na kilka musze zwrócić uwagę. Jaki tytuł nosi pierwszy film na liście?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Top Commentators Widget for Blogger Blogspot with Avatars