czwartek, 10 stycznia 2019

Podsumowanie projektu książki po angielsku z 2018 roku

Cześć,
Co roku stawiam sobie małe wyzwanie, żeby przeczytać coś po angielsku. Co roku mniej... W 2018 było to 5 książek. Udało się. Oto one:
Kupiłam:
6339292716260725912206

Miałam w domu:

2329638474385


Najbardziej spodobał mi się Barnes oraz te dwie powieści. Nie poradziłam sobie z trudnym językiem baśni. 

Na przyszły rok też chciałabym przeczytać 5 książek. 
Pozdrawiam 


7 komentarzy:

 1. Podziwiam Cię....i tak trzymaj....moja córka też czyta ...na razie na komórce...ostatnio przeczytała wszystkie tomy o Poldarku....

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam cel - jedna książka po angielsku rocznie. Niestety mój angielski daleki jest od biegłości i ta jedna książka ma pomóc mi się uczyć :) Czytam bardzo dokładnie, tzn. praktycznie robię własne tłumaczenie i byłam ostatnio zaskoczona jak dużo się dzięki temu nauczyłam. Najlepsze są w tym celu jednak obyczajówki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E, to ja nie sprawdzam słówek. Czytam jak leci. Jak nie rozumiem to idę dalej. Moja koleżanka usłyszała kiedyś, że to dobra metoda nauki języka. Na kursie w Londynie jej tak radził prowadzący. Żeby nie sprawdzać słówek. I się nauczyła angielskiego od podstaw, wcale nie mając tego języka w szkole. Zresztą, takie czytanie bez sprawdzania jest szybsze. Czasami zdarza się, że się tak wciągnę, ze po prostu czytam. A czasami, jak w tych baśniach, słówka są tak przestarzałe, tak rzadko spotykane, że nie da się tego czytać. Bardzo dobrze mi się czytało Barnesa, bo to piękna proza, no i mogłam zauważyć niuanse gramatyczne, których nie oddano w tłumaczeniu. Byl o rym tekst w Polityce.

   Usuń
 3. Jeszcze nie czytalam żadnej książki po angielsku ale wiem, że w mojej bibliotece takie są dostępne ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbuj. Jest wiele łatwych książek, od których można zacząć...

   Usuń

Dziękuję za komentarze.

Wiecie, że usunę komentarze rasistowskie i obraźliwe. Dziękuję za uwagi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Top Commentators Widget for Blogger Blogspot with Avatars